News

IV Міжнародний інвестиційний форум «Одеса 225Т»

IV  Міжнародний інвестиційний форум «Одеса 225Т»

Цього року форум «Одеса 225Т» вчетверте об’єднує міжнародних партнерів, представників інвестиційного ринку, бізнес, громадскість та владу. Форум стає майданчиком, де обговорюються інновації для міста, його перемоги та задачі, а також стає точкою старту для співпраці компаній та міста у спільному вирішенні задач та створенні нових проєктів.

На форумі «Одеса 225Т» були представлені реалізовані та майбутні ініціативи у рамках стратегії міста у 5Т напрямках (туризм, торгівля, траст (з англ «довіра», фінансові інструменти, прозорі інститути та соціально-важливі проєкти), технології та транспорт).

Масштаби «Одеса 225Т» – це 38 спікерів, 600 + учасників, близько 28 одеських бізнесів, презентованих на експо-зоні і 24 країни учасниці.

Для майбутнього розвитку міста міським головою Геннадієм Трухановим та віце-мером Павлом Вугельманом було підписано 5 меморандумів з різними організаціями під час форуму. Зокрема, щодо спільного впровадження «розумних» технологій з компанією Vodafone (створення «цифрового двійника» міста); меморандум із Торговельно-промисловою палатою України щодо розповсюдження каталогу Made in Odesa (кращі бізнеси міста об’днані для розвитку експорту їх товарів та послуг). Сам каталог теж був представлений на форумі директоркою Департаменту міжнародного співробітництва та маркетингу Олександрою Олійниковою; меморандум із компанією «КЛІАР ЕНЕРДЖІ» про будівництво сміттєпереробного комплексу з системою збору та утилізації біогазу на міському полігоні «Дальницькі кар'єри» (будівництво вже почалось); ГО «Місто без амброзії» та міський голова Одеси теж підписали спільний Меморандум аби системно боротись з амброзією, поєднавши зусилля влади, екологів, експертів та жителів міста; меморандум про співробітництво у сфері енергоефективності між компанією з іноземними інвестиціями “Данфосс ТОВ”. Майбутнє партнерство стосується впровадження інноваційних технологій в систему центрального теплопостачання Одеси.

У кожному з напрямків стратегії «Одеса 5Т» віце-мером Павлом Вугельманом були презентовані майбутні пріоритетні міські проєкти, які вже починають імплементуватись, або знаходяться на стадії активного пошуку інвестицій.


Зокрема, у сфері транспорту був презентований проєкт “Космопорт «ODESA», реалізація якого стане можливою завдяки дозволу Верховної Ради для приватних компаній на космічну діяльність і запуск ракет в космос в Україні. Космопорт – це фундамент необхідної структури для створення космічної екосистеми в Україні, залучення кращих стартапів і компаній України та світу, робота з інвесторами, освітні програми для молоді, зацікавленої в роботі в космічному секторі, можливість бути туристичною зоною для фанатів космосу та багато інших переваг.

У сфері туризму важливим майбутнім проєктом може стати нова набережна в Аркадії, реконструкція парку Савицького та відкриття нових готелів. А найголовніше, ми продовжуємо роботу над Мультифункціональною ареною - новим палацом спорту, де на спортиві заходи можуть збирати 3500 глядачів, а концерти - до 10 тис. глядачів. Віце-мер наголосив, що міська рада відкрита до співфінансування у цих ініціативах та готова допомагати з підведенням інфраструктури й оформленням документів.


Щодо торгівлі планується популяризація каталогу кращих одеських бізнесів «Made in Odesa», місто працюватиме над розширенням їх експортного потенціалу.

У сфері технологій було запропоноване будівництво систем водовідведення та енергоефективності із залученням інвесторів та створення IT та освітніх хабів.

Для збільшення рівня довіри до міста та можливості тестувати ідеї розвитку інфраструктури у сфері траст планується розробити систему розумного міста планується розробити систему розумного міста Smart City.Transparency, що передбачає прозорість та доступність усіх муніципальних служб.

До тем, які обговорювались на форумі входять: енергоефективність та відновлювана енергія, інновації та технології для міста, екологія, розвиток туризму та привабливість Одеси як локації, транспорт та смарт підходи до логістики в місті.

Запалювала всіх своєю вірою в відновлювану енергетику амбасадорка відновлюваної енергії в Україні та переможниця міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» Руслана Лижичко. Почесний Директор Європейської Комісії з питань екології Георгіс Кремліс презентував стратегію ЄС щодо екологічних рішень та закликав Україну долучитись до розвитку циркулярної економіки (тої, що пропонує закритий безвідходний тип виробництва). Ерік Найман, керуючий партнер Capital Times розказав про «Світ у 2020 році: на вістрі змін», про зміни, з якими ми всі зустрічаємося в сучасному світі технологій та перспективи інвестиційного розвитку України наступного року (за словами спікера, вони досить оптимістичні). Володимир Усов, CEO & Founder Kwambio, CEO & Founder GUTENBERGZ, CEO ADAM розповів про «Проєкт «Адам», ініціативу з друку кістної тканини за допомогою 3D принтерів. Kwambio – український стартап, що розробив свій 3D принтер та чорнила і знайшов інвестора на «Одеса 5Т» форумі у 2017 році, а тепер займається розробками у сфері медицини. Сергій Бориславський, директор Big Data Team Vodafone UA презентував «Smart City. Концепцію цифрового двійника Одеси», з нагоди початку створення якої був підписаний меморандум.

За роки існування стратегії розвитку міста 5Т було залучено 190 млн євро на міські ініціативи (кредитні кошти, гранти, приватні інвестиції та меценатські кошти). Форум допомагає Одесі бути більш прозорою та зрозумілою для міжнародних інвесторів, а кращим бізнесам міста шукати партнерів та розвивати експорт.


Наша сторінка у фейсбуці: https://www.facebook.com/Odessa5T/

Сайт форуму: https://forum5t.com/