News

В Одесі відкрито Офіс реставрації та урбаністики при міському голові

В Одесі відкрито Офіс реставрації та урбаністики при міському голові

Офіс створено для вивчення та запровадження міжнародного досвіду у сфері реставрації, ревалоризації, архітектури та урбаністики. Серед завдань Офісу є створення умов для розвитку туризму, збереження традиційного характеру історичних місць, охорони об’єктів культурної спадщини та залучення інвестицій.

Головою Офісу є професор дизайну, директор факультету архітектури та дизайну Генуезького університету Нікколо Касідду. До складу дорадчого органу включені провідні італійські фахівці, а допомагати їм будуть студенти Генуезького університету.

«Проєктування громадських місць повинно здійснюватися в результаті спільної роботи місцевих жителів, а не насаджуватися адміністративним рішенням - саме таке розуміння урбаністики стало основою створення Офісу», - зазначив на відкритті віце-мер Павло Вугельман.

У відкритті Офісу взяли участь мер Геннадій Труханов, його заступники Павло Вугельман та Михайло Кучук, радник міського голови з міжнародних питань і Амбасадор Одеси в Італії - Аттіліо Малліані, а також члени робочої групи Офісу.

В ході засідання італійські фахівці презентували свій план бачення міського планування Одеси.

На відкриття та презентацію були запрошені одеські урбаністи, архітектори та експерти в будівельній сфері серед яких: Михайло Рева - заслужений художник України, скульптор, художник, Анатолій Ковров - ректор ОДАБА, Петро Обухов - депутат Одеської міської ради, Жанна Кисельова - архітектор, дизайнер архітектурного середовища, Микола Чепелєв - заступник голови асоціації архітекторів Одеси, Андрій Черненко - архітектор, Наталія Головченко - архітектор, дизайнер, Костянтин Марков - дизайнер і багато інших.

Мерія запрошує приєднатися до роботи Офісу представників міжнародних організацій, навчальних закладів; кваліфікованих фахівців у сфері архітектури, містобудування, охорони історичного середовища та об'єктів культурної спадщини, спеціалізація яких відповідає цілям і задачам діяльності органу.